Na pobudo Ministrstva za kulturo se je Skupnost muzejev Slovenije v sodelovanju z Narodnim muzejem Slovenije vključila v akcijo stimuliranja delovanja kulturnih in kreativnih industrij in povezovanja le-teh z muzeji in galerijami.
V ta namen bomo pripravili razstavni in prodajni sejem muzejskih replik, umetnostne obrti, izdelkov sodobnega slovenskega oblikovanja in izbranih muzejskih publikacij z navedeno tematiko.
Gre za izbor, predstavitev in prodajo izdelkov, ki jih že ponujajo slovenske muzejske in galerijske trgovine in tistih, ki naj bi v prihodnje našli mesto v teh trgovinah oz. v skupni muzejsko-galerijski trgovini v muzejskem kompleksu Metelkova v Ljubljani.
Poleg muzejev se bodo na sejmu predstavili tudi posamezni oblikovalci, ki jih bo k sodelovanju povabil Muzej za arhitekturo in oblikovanje in posamezni izdelovalci izdelkov umetnostne obrti, ki jih bo k sodelovanju povabila Obrtno - podjetniška zbornica Slovenije.
Sejem želimo popestriti tudi z delavnicami izdelovanja navedenih izdelkov.
Sejem VESNA bo potekal 13. in 14. maja 2011 na ploščadi med Narodnim muzejem Slovenije in Slovenskim etnografskim muzejem, na Metelkovi ulici v Ljubljani.
We don't have anything to show you here.
We don't have anything to show you here.