Od besed k dejanjem, drugi pogovorni večer

Tudi rimsko obdobje zgodovine našega mesta nam je lahko za zgled aktivnega državljanstva, zato v Mestnem muzeju Ljubljana ob razstavi Emona: mesto v imperiju nadaljujemo sodelovanje z Društvom moderatorjev Slovenije in v jeseni ponovno odpiramo »Proaktivne kavarne« in sicer 25. septembra, 16. oktobra in 20. novembra, ob 17. 30 v naši muzejski kavarni.
Čas kaosa in krize kliče po jasnosti, kako lahko kot posamezniki prispevamo k skupnemu dobremu; po pogumu, da obudimo svoje talente; in po soustvarjanju prihodnosti, kakršno želimo. Zato smo združili svoje moči tisti, ki skrbimo za zgodbe preteklosti (MGML) in tisti, ki smo si za poslanstvo postavili podporo pri iskanju (naj)boljših rešitev (Društvo moderatorjev Slovenije) za prihodnost.
Z željo narediti premik od vsesplošnega negodovanja h konkretnim idejam za lepše življenje vas vabimo v t. i. »proaktivno kavarno« (pro action café) v Mestni muzej Ljubljana, v prostor, ki priča o močeh skupnosti skozi zgodovino, to pot v našem rimskem obdobju.

Kdor bo želel, bo zbrani druščini na kratko predstavil idejo, ki se mu rojeva (ali projekt, ki bi ga želel pokreniti naprej; ali žgoč življenjski izziv); prostora bo za toliko idej, kot je mizic. Vsi drugi pa krožijo od omizja do omizja ter v vodenem procesu pomagajo nadgrajevati predstavljene ideje v smeri optimalne uresničitve.

Vabljeni vsi, ki:
· bodisi imate idejo ali projekt, ki lahko pripomore k višji kakovosti življenja (ter za katerega želite dodatne podpore ali idej).
· bodisi želite podpreti druge pri razvijanju pobud!

Kaj pridobite na tem večeru?
· navdih in (za)upanje - dragoceni valuti v teh intenzivnih časih :)
· iskreče pogovore in nove perspektive
· pomoč za vaše ideje ali radost ob pomoči drugim
· izkušnjo akcijsko naravnane metode, prenosljive v druga (organizacijska, poslovna, skupnostna) okolja

Program:
· 17.30 Odprtje večera in predstavitev pobud
· 18.00 Trije cikli omizij za razvijanje pobud (z vmesnim odmorom)
· 20.15 Skupna žetev rezultatov
· 20.55 Zaključek

Večer v kavarni Mestnega muzeja Ljubljana bo vodila ekipa izurjenih voditeljev skupinskih procesov, zbranih v Društvu moderatorjev Slovenije. Dobrodošli v družbi ustvarjalnih ljudi, ki nam ni vseeno!

Prijave do četrtka, 16. 10., do 15.00 na prijava@mgml.si ali 01 24 12 506. Udeležba je brezplačna.
Foto: Andrej Peunik / MGML


Exhibitions and events from this museum

Obrazi Ljubljane

Mestni muzej Ljubljana je stičišče poznavanja zgodovinskega razvoja...

Plečnikova hiša – biser slovenske kulturne dediščine

Vabljeni v Plečnikovo hišo, kjer je arhitekt Jože Plečnik (1872–1957) živel in...

Activities from this museum

VseVODOved, otroški vodnik po razstavi VODA

Hej, radovednež! Prisluhni vodoljubcema žabici Ljubi in Cevku in se potopi...


Suggested Content