Tudi letos na Poletno muzejsko noč pripravljamo pester program. Vstop prost.
od 18. do 24. ure
Prost vstop na stalno razstavo HOJA za GLEDalIŠČEM. Od jezuitov do Cankarja.
ob 18. uri
Jeziki gledališča – vodstvo v znakovnem jeziku po stalni razstavi HOJA za GLEDalIŠČEM. Od jezuitov do Cankarja.
ob 19. uri
Milan Klemenčič, po motivih iz 18. stoletja: Doktor Faust, lutkotečna marionetna predstava za odrasle, 60 minut.
Režiserja: Jelena Sitar in Igor Cvetko
Igrajo: Alenka Pirjevec, Boštjan Sever k. g., Iztok Jereb k. g., Irena Zubalič
Rekonstrukcija predstave očeta slovenskega lutkovnega gledališča Milana Klemenčiča iz leta 1938, ki sta jo oživila Jelena Sitar in Igor Cvetko. Gre za umetnino z miniaturnimi lutkami, ki je izjemen del slovenske lutkovne zgodovine. Romantična igra o Faustu, ki je pripravljen tvegati vse in s prodajo duše Mefistu odločilno premagati meje človeškega spoznanja. Število mest je omejeno.
ob 20. uri
Zaodrje predstave Doktor Faust, predstavitev vodita Alenka Pirjevec in Irena Zubalič. Število mest je omejeno.
Lutkotečno marionetno predstavo Doktor Faust s predstavitvijo zaodrja predstave pripravljamo v sodelovanju z Lutkovnim gledališčem Ljubljana in Lutkovnim muzejem.
ob 21. uri
Nočni gledališki sprehod po Ljubljani
Podali se bomo na nočni sprehod po poti nekdanje kapucinske procesije in si ogledali zgodovinska prizorišča gledališkega življenja Ljubljane. Zbor v atriju Slovenskega gledališkega inštituta.
Leta 2010 sta Slovenski gledališki inštitut in Festival...
Razstava je del velike razstave ob 50. obletnici Festivala Borštnikovo...
E-razstava Festival Borštnikovo srečanje 2011 je v slovenskem in angleškem...
E-razstava Festival Borštnikovo srečanje 2014 je v slovenskem in angleškem...
Praznuj svoj veseli rojstni dan z gledališko obarvanim, igrivim in...
PONUDBA ZA SKUPINE Moje gledališče v malem* ustvarjalna delavnica, 60 minut,...