Pogovor o drugačnosti ob izbranih eksponatih stalne razstave Jaz, mi in drugi
Program treh muzejev na Metelkovi, tokrat v Slovenskem etnografskem muzeju
Na tokratnem tematskem [FOR]UMu bo potekal Pogovor o drugačnosti ob izbranih eksponatih stalne razstav e Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta. Sodelujejo dr. Janja Žagar (SEM), Tina Lah (NMS), Esad Babačić (za+MSUM).
Muzejske razstave posredujejo več kot zgolj dediščino na ogled. Ponuja interpretacijo dediščine skozi
konstruirane pripovedi, ideje in sodobne vrednote, grajene na elementih dediščine (toleranco do drugih in drugačnih, skrb za lastno in druge kulture, volja do sobivanja v skupnem multikulturnem svetu, ter zavest o globalnih vplivih in povezanosti). Kustosi treh muzejev bodo na razstavi skupaj z obiskovalci razmišljali, kako se posameznik osmišlja v sobivanju z drugimi, kako skozi odnos med sabo in drugimi išče odgovore Kdo sem jaz?, Kdo smo Mi? Kdo so Drugi? V čem se razlikujemo in v čem smo si podobni? Če naj človek ve, kdo je, mora tudi vedeti, kdo ni. Ta drugi pol samoopredelitve spoznava ob srečevanjih z Drugimi – s tistimi, ki jih doživlja kot drugačne in jim ne more ali noče biti podoben.
Ob 17.00: Druženje udeležencev pogovora in delavnice ob čaju in piškotih
Vstop prost!
[FOR]UM povezuje muzeje na Metelkovi in je brezplačen program za obiskovalce. Muzeji skupaj enkrat mesečno (prvo soboto v mesecu), v enem izmed treh muzejev ponujamo kvalitetno in poučno preživljanje prostega časa. Z novo sezono se osredotočamo na posamezne teme, ki povezujejo vsebine in zbirke v muzejih na Metelkovi. V septembru smo povezovali prijateljstvo v +MSUM, v oktobru je bila tema ženske, v novembru pa vas vabimo na drugačnost v SEM. Program je tako za otroke kot za odrasle.
16.00 – 18.00: Vstop v Narodni muzej Slovenije (NMS), Muzej sodobne umetnosti Metelkova (+MSUM) in Slovenski etnografski muzej (SEM) je brezplačen.
The permanent exhibition Between Nature and Culture presents the Slovene and...
The treasure house of Slovene and non-European heritage of the everyday and...
Po dogovoru tudi za dijake za poglobitev določene teme pripravljamo ustvarjalne...
Dijaki vsebino posameznih razstavnih poglavij spoznavajo z enim od tematskih...
Svojevrstna razstava govori o človeku in njegovem umeščanju v svet....
Dijaki spoznavajo stike Slovencev z zunajevropskimi kulturami ter preko...
Z izbranimi predmeti na razstavi dijake popeljemo v življenje naših...
Ustvarjalna delavnica v Lončarskem ateljeju SEM.
Pestrost kulturne dediščine zunajevropskih ljudstev učenci spoznavajo...
Kaj se dogaja s predmeti, ko postanejo muzealija. Kdo in kako skrbi za...
Ogled muzejskih zbirk je dopolnjeno z spoznavanjem posameznih predmetov iz...
Ogled muzejskih zbirk je dopolnjeno z spoznavanjem posameznih predmetov iz...